Schůzka rodičů "nových" dětí

Dovolujeme si Vás pozvat na společnou schůzku, která se uskuteční

22. 6. 2021 v 16:00 hod.

na školce Slovácká 39 (třída Berušky - boční vchod do budovy) .

Budeme si povídat o školce, co čeká Vás i Vaše děti..., zkrátka o všem, co se školkou souvisí a co Vás bude zajímat..

Tentokrát ještě prosíme bez dětí

zobrazit více

Den otevřených dveří pro veřejnost

Zveme Vás na Den otevřených dveří našich školiček.

Rádi Vás přivítáme

MŠ Slovácká 39

dne 8. 6. 2021 v době

od 15:00 hod. - 16:30 hod.

MŠ Břetislavova 6

dne 8. 6. 2021 v době

od 15:00 hod. - 16:30 hod.

Provedeme Vás školkou , ukážeme Vám naše zázemí i třídy. Můžete si u nás i pohrát.

Nezbytnou podmínkou je vybavení respirátorem Vás i  Vašich dětí.

V případě nepříznivého počasí, kdy naše děti nebudou mít možnost být na zahradě, den otevřených dveří rušíme.

Důvodem je eliminace zdravotních rizik

Prázdninový provoz

Mateřská škola bude otevřena v měsíci červenci, předpokládáme provoz v jedné budově.

Prosíme o včasné nahlášení dětí

(do 11. 6. 2021 ) .

Potřebný tiskopis najdete v šatnách dětí.

O nahlášení či odhlášení dětí se nemusíte starat, zajistíme sami.

O školce

Mateřská škola Břeclav, Břetislavova 6 & Slovácká 39

Stravování, školkovné, ostatní důležité informace

Kuřátka, Berušky, Koťátka, Broučci

Bohatá fotogalerie a videogalerie

Kde nás najdete, seznam kontaktů

Vaše školička

Motto: … spokojené dítě, za ruce spolu malými krůčky dál…

Naše mateřská škola je  mateřskou školou 5 ti třídní, její součástí je Mateřská škola na ulici Slovácká 39.

Mateřská škola Břetislavova se nachází na stejnojmenné ulici a najdete ji nedaleko hlavní břeclavské pošty.
Její velikost  (dvě třídy a nižší počet dětí ve třídách)  je její velkou předností, neboť umocňuje charakter školky rodinného typu nacházející se v centru města v klidové části. Blízkost řeky a snadná dosažitelnost přírody poskytuje dětem každý den velké množství podnětů a zážitků, jenž  tvoří základ projektového vyučování, které ve vzdělávání preferujeme. Mateřská škola je bezbariérová.

Mateřská škola Slovácká 39 je svojí rozlohou  typickou sídlištní školkou, kde blízkost základní školy podtrhuje význam vzdělávání.
I když se naše školka nachází přímo v centru města, je chráněná rozlehlou zahradou plnou vzrostlých stromů, které vytváří atmosféru klidu, pohody a radosti. I tato mateřská škola je bezbariérová.

V současné době navštěvuje obě naše mateřské školy celkem 106 dětí ve věku 3 - 7 let , v péči máme i děti tělesné postižené v rámci tkzv. inkluzivního vzdělávání. Poskytujeme vzdělávání i dětem z cizojazyčného prostředí. Obě naše mateřské školy jsou nadstandardně vybaveny didaktickými pomůckami, hračkami a didaktickou technikou (interaktivní koberce, tablety) pro podporu vzdělávání.

Prioritou našich školek je vytváření vzdělávacích podmínek, které odpovídají současnému trendu předškolního vzdělávání a současně jsou zárukou kvalitního vzdělávání dětí. Předpokladem k naplnění těchto priorit je aktivní spolupráce s rodiči našich dětí a s partnery, kteří podporují a pomáhají rozvíjet naši filozofii stejně jako tým profesionálních pedagogů.

Mezi naše dlouhodobě spolupracující partnery patří Pedagogicko - psychologická poradna Břeclav, Středisko rané péče Společnost pro ranou péči Brno, IQ Roma servis, z.s. Břeclav, Speciální pedagogické centrum Kociánka Brno, Speciální pedagogické centrum - Autistická škola Brno, p.o.
Ve školním roce 2017 - 2018 jsou obě naše mateřské školy zapojeny do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi.

Naše mateřská škola je profesionální vzdělávací institucí, která je otevřená ke spolupráci partnerům  mající  zájem o spolupráci, jenž  je pro obě strany obohacující. Spolupráce s partnery je nedílná součást naší práce.

Mezi naše aktivity patří pravidelná výuka cizího jazyka zajištěná kvalifikovaným lektorem Společností Rytmik dětem o.p.s., výuka plavání, bruslení, edukačně stimulační program pro děti, které  následujícím školním roce zahájí povinnou školní docházku ...., děti navštěvují pravidelně divadlo . Vždy 1x měsíčně chystáme společné aktivity pro naše děti a rodiče, kdy máme příležitost k vzájemnému neformálnímu setkávání. Děti se pravidelně účastní výtvarných soutěží a kulturních vystoupení zejm. ve spolupráci se zřizovatelem Městem Břeclav.

s odloučeným pracovištěm Mateřská škola Břeclav, Slovácká 39

Sídlo školy: Břetislavova 6, Břeclav
Zřizovatel: Město Břeclav
Ředitelka školy: Lenka Čudová
Zástupkyně ředitelky: Jana Balgová

IČ: 49137158
Typ školy: celodenní

INTRANET

Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Registrační číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015

Logolink EU MSMT NIDV projekt komplet pod text

Projekt je spolufinancován EU ve výši 148 801 183,04 Kč.

Informace o projektu ke stažení zde.